Jakub Bielamowicz: “BE-ja po humb dita ditës kredibilitetin e saj në Ballkanin Perëndimor”

Analisti polak Jakub Bielamowicz në një postim në X thotë se BE-ja po humb dita ditës kredibilitetin e saj në Ballkanin Perëndimor. Derisa Aleksandër Vuçiq takohet me klientët e tij ndërkombëtar Putinin dhe Xi në Pekin, Emmanuel Macroni kërcënon të pezullojë në mënyrë të paligjshme liberalizimin e vizave për Kosovën, vendin më pro-BE dhe nën kërcënimin e vazhdueshëm nga Serbia.

https://twitter.com/KubaBielamowicz