Presidenti amerikan Joe Biden u takua sot me presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier në Shtëpinë e Bardhë për të përkujtuar Ditën gjermano-amerikane. Ndërsa presidentët e shënuan këtë rast, ata bënë riafirmimin e lidhjeve të forta midis Shteteve të Bashkuara dhe Gjermanisë, duke përfshirë koordinimin e ngushtë në NATO dhe në organizatat tjera. (@ISSDMacedonia)