Edward Joseph: Ndalesa e radhës për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin duhet të jetë Kievi

Analisti, eksperti dhe profesori amerikan Edward Joseph, në një postim në Twitter sugjeron që lidershipi kosovarë duhet të vizitojë Kievin për të diskutuar njohjen nga Ukraina.

“Kurti dhe Vuçiq do të shkojnë në Bruksel më 27/2 për një takim të madh për propozimin SHBA-BE. Ndalesa e radhës për kryeministrin Albin Kurti dhe presidenten VjosaOsmani duhet të jetë në Kiev për të diskutuar njohjen ukrainase të Kosovës me presidentin Zelenskyi, dhe për t’i shkaktuar një goditje Putinit”. (@ISSDMacedonia)